Διαγωνισμός συνθήματος-slogan για πρόγραμμα Erasmus+ με τίτλο: “Play2Adapt”.

Το 1ο Εργαστηριακό Κέντρο, δημιούργησε για τις ανάγκες του προγράμματος την on-line ψηφοφορία για το λογότυπο και το σύνθημα-slogan.
Μαθητές από την ειδικότητα των εφαρμοσμένων τεχνών του 4ου ΕΠΑΛ Καβάλας, προτείνουν δέκα (10) συνθήματα-slogan. Σκοπός του προγράμματος “Play2Adapt” είναι η ένταξη μαθητών που είναι στο “περιθώριο” (πχ πρόσφυγες, μετανάστες, παιδιά με θέματα ένταξης κλπ), να ενταχθούν στο νέο τους περιβάλλον, να αποκτήσουν φιλίες και να συναναστραφούν με συμμαθητές τους μέσω των παιχνιδίων. Το παιχνίδι είναι μία κοινή-παγκόσμια γλώσσα για τους μαθητές και βοηθά να ξεπεραστούν εμπόδια ως προς την επικοινωνία μεταξύ τους.
Η σελίδα για τον ενδοσχολικό διαγωνισμό βρίσκεται εδώ.
Η σελίδα για τον ανοιχτό διαγωνισμό απο όλες τις σχολικές μονάδες που συμμετέχουν στο πρόγραμμα βρίσκεται εδώ.

Υλικό διάχυσης αποτελεσμάτων προγράμματος “Models of Entrepreneurship & volunteering”

Πανό-banner διεθνικής συνάντησης στην Καβάλα

Χάρτης ενημέρωσης προγράμματος Erasmus+

Αφίσα προγράμματος Erasmus+

Έντυπο υλικό-σημαίες για την διεθνική συνάντηση στην Καβάλα

Ευρωπαϊκός χάρτης με τις πόλεις του προγράμματος MEnV Erasmus+

Λεξικό & Ορολογία προγράμματος (MEnV Vocabulary & Lexicon)

Αποτελέσματα Ερωτηματολογίου 1ου ΕΚ Καβάλας Νοεμβρη 2016

Ερωτηματολόγιο Erasmus+

Aίτηση συμμετοχής Erasmus+

Κάρτες συμμετεχόντων Erasmus+ στην Καβάλα (ID card)

1st EK Kavalas Business Idea

Παρουσίαση μαθητών για την Ελλάδα

Παρουσίαση μαθητών για την Καβάλα

Παρουσίαση 1ου ΕΚ Καβάλας & Εκπαιδευτικού συστήματος

Πανό πίνακα ανακοινώσεων 1ου ΕΚ Καβάλας

Certificate of participation in Kavala

Program for the 1st Short-Term Student Exchange, 6th-10th March 2017

Περιοδικό σχεδιασμένο απο το 1ο ΕΚ Καβάλας

Λειτουργία τμήματος Προπαρασκευαστικού Προγράμματος Πιστοποίησης Α΄ Φάσης

Με απόφαση του Περιφερειακού Διευθυντή Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Mακεδονίας – Θράκης θα λειτουργήσουν στο 1ο Εργαστηρικό Κέντρο Καβάλας, τμήματα του Προπαρασκευαστικού Προγράμματος Πιστοποίησης στις ειδικότητες:
«Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών» &
«Τεχνικός Οχημάτων».

Έναρξη: Τετάρτη 27/6/2018
Λήξη: Πέμπτη 5/7/2018.

Το Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης έχει διάρκεια 35 ωρών και διδάσκεται 5 διδακτικές ώρες για 7 ημέρες.

ΑΔΑ: ΩΑ1Σ4653ΠΣ-ΡΝΓ